Dani matematike i fizike 2015.

"Završeni su kreativni, zabavni i edukativni dani posvećeni matematici i fizici:"

Klikom na "opširnije" možete pročitati tekst i pogledati fotogaleriju.

Fotogalerija

Povodom  Dana matematike i fizike koji su realizirani od 28. studenog do 4. prosinca 2015. godine, u našoj školi organizirane su brojne aktivnosti i radionice koje su vodili profesori te sadašnji učenici škole.

Za sve zainteresirane učenike četvrtih razreda (4.A, 4.C, 4.D, 4.At, 4.Bt i 4.Dt) organizirana je u subotu 28. studenog probna državna matura iz matematike - viša razina kojoj je pristupilo 80 učenika.

U ponedjeljak, 30. studenog, su zainteresirani učenici sudjelovali u „Matematičkom rallyu“ koji je organizirao prof. Franjo Šerić.

Za učenike prvih razreda održana je, u utorak 1. prosinca, radionica ''Easy math''koju su vodile učenice 4.D razreda Ivana Špoljar i Veronika Belošević u suradnji s prof. Družinec. Učenici su timski rješavali božićne zadatke riječima na engleskom jeziku.

Drugi razredi sudjelovali su u ''Matematičkom kvizu'' koji je pripremila prof. Polanović.

Gosti iz Udruge Nadareni matematičari "Marin Getaldić" su organizirali radionicu „Širenje zaraze“ za učenike prvih i drugih razreda te „Kriptografiju“ za učenike trećih i četvrtih razreda.

Treći razredi su u srijedu  2. prosinca pokazali znanje iz fizike u kvizu koji je organizirao prof. Kristijan Kunštek.

Četvrtak je tradicionalno rezerviran za „Večer matematike“ , a prijepodne je bio poticajan susret s  prof. Branimirom Dakićem koji je učenicima prirodoslovno – matematičke gimnazije i ostalim zainteresiranim učenicima predstavio svoju knjigu „Matematičar u Zagrebu“.

Dani "Matematike i fizike" u našoj školi postali su SLATKI !Profesorica MARIJA KORET je s učenicima 1.Dt razreda održala radionicu:  “Pita od jabuka“- proporcionalnost i kalkulacije

(timski rad). Svi učenici su rado sudjelovali u navedenoj aktivnosti te izrazili želju da takvih radionica bude više. Osim što su ponovili nastavne sadržaje matematike učenici su "zasukali rukave" i napravili pite kojima su počastili sebe i profesore škole!

Treću godinu za redom i naša škola uključila se u projekt Hrvatskog matematičkog društva„Večer matematike“  čiji je nositelj prof. Anđelka Ažić. Učenici su sudjelovali u slijedećim radionicama:

U pizzeriji (učenik 4.C razreda: Jan Petar Puclin u suradnji s prof. Ažić),

Origami – geometrijska tijela (učenice 4.A razreda: Maja Veseljak, Maja Cerovečki, Nina Čvek u suradnji s prof. Ivanom Polanović),

Igra go (učenici 3.C razreda: Jan Jurinjak, Leonard Vincelj, Josip Horvat i Filip Pavić u suradnji s prof. Ažić),

Matematika i šivanje (prof. Spiegl),

Sudoku dvoboj (prof. Družinec).

Posjetom "Hiši eksperimentov" u Ljubljani u petak 4. prosinca zaokružili smo realizaciju planiranih aktivnosti u Danima matematike i fizike. Terensku nastavu organizirao je prof. Kunštek u suradnji s prof. Petrom Blajić.

Prostor škole cijeli je tjedan bio ukrašen  učeničkim radovima – plakatima na temu  matematike a učenici su imali prilike dodatno se baviti temama koje inače nemaju prilike učiti u redovnoj nastavi: ''Malo drugačiji zadaci'', „Matematika uz pomoć računala“ i „Matematičke mozgalice“

- prof. Daković,

''Postotni račun''(1.r), ''Primjena kvadratne funkcije''(2.r.), ''Matrice i determinante''(3.r) i ''Kombinatorika''(4.r) - prof. Družinec,

„Statistika“ - prof. Spiegl,

„Domino s funkcijama“  - prof. Ažić.

objavio: Krešimir Dunaj   datum: 15. 12. 2015.