U Krapini otvorena 23. Zimska škola informatike!

Krešimir Nežmah, osvajač zlatne medalje na europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi, svečano je otvorio 23. Zimsku školu informatike u Srednjoj školi Krapina.
U srcu Hrvatskog zagorja tako će više od 300 polaznika, osnovnoškolaca i srednjoškolaca, iz 45 hrvatskih škola, od kojih 30 iz Krapinsko – zagorske županije, na 21 radionici i više od 100 računala podučavati 20 informatičkih stručnjaka, što profesora, što sadašnjih i bivših olimpijaca.
Ove je godine robotika jako popularna, popunjeni su svi termini i vidi se da ima mnogo interesa. Sve su radionice za polaznike besplatne, a onima najboljima koji dolaze iz čitave Hrvatske, plaćen je i smještaj i hrana. Stoga moram zahvaliti Ministarstvu obrazovanja, Krapinsko – zagorskoj županiji, Grad Krapini, Srednjoj školi Krapina i našim suorganizatorima, Krapinskom informatičkom klubu, koji su to sve omogućili – rekao nam je organizator Zimske škole informatike, predsjednik Hrvatskog saveza informatičara Alen Spiegl, koji se trudi da, budući da je ovo 18. put za se ZŠI održava u Krapini, ovdje ostane i u budućnosti.
Na početku otvorenja prisutnima su se obratio i domaćin, ravnatelj Srednje škole Krapina Ivica Rozijan, zatim Ivan Krešić iz Hrvatske zajednice tehničke kulture i Žarko Bošnjak iz Agencije za odgoj i obrazovanje, koji su istaknuli važnost informatike i digitalizacije u današnjem društvu te pozdravili hvalevrijedan projekt Zimske škole informatike.
Dobrodošlicu u Krapinu svima je poželio i gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, istaknuvši da je ponosan što se ZŠI održava upravo u Krapini te da je to jedno od važnijih događanja u gradu tijekom godine, uz bok Tjednu kajkavske kulture.

Bernard Gršić, državni tajnik u Središnjem državnom uredu za razvoj digitalnog društva pri Ministarstvu znanosti i obrazovanja, koji je ujedno ovom prilikom bio i izaslanik predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, prenio je pozdrave premijera i pohvalio organizatore Zimske škole informatike.

objavio: Krunoslav Kranjčec   datum: 5. 1. 2018.