Županijska smotra LiDraNo 2018. u SŠ Krapina

I ove je godine Srednja škola Krapina bila ponosni domaćin županijske smotre LiDraNo u kategoriji pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa učenika srednjih škola. Nakon riječi podrške i pozdrava koje su uputili ravnatelj Ivica Rozijan i dogradonačelnik Drago Kozina, smotru je otvorila gospođa Jasna Petek, pomoćnica župana KZŽ. Uslijedili su nastupi učenika te su na pozornici srednjoškolskog amfiteatra gosti imali priliku vidjeti 11 pojedinačnih nastupa i čak 5 skupnih scenskih nastupa SŠ Krapina, SŠ Konjščina, Gimnazije AGM Zabok, SŠ Zabok, SŠ Oroslavje, SŠ Pregrada i SŠ Zlatar. Zagorski su srednjoškolci pokazali svoje iznimne talente, kreativnost i originalnost, a sve pod budnim okom stručnog povjerenstva u sastavu: Stephanie Jamnicky (redateljica i urednica, predstavnica Državnog povjerenstva), Marija Borić (akademska glumica) i Mirela Videk- Hranjec (akademska glumica). Čestitke učenici Barbari Milički iz SŠ Zlatar koja se izravno plasirala na državnu smotru u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa i dramskoj skupini Gimnazije AGM Zabok čija je dramsko-scenska igra predložena za državnu smotru u kategoriji skupnih scenskih nastupa.

Posebno ističemo i pohvaljujemo sjajne nastupe učenika SŠ Krapina:

1. kategorija pojedinačnih scenskih nastupa:

Magda Vodolšak, 3. c: Tri zime (monolog iz drame Tene Štivičić), mentorica: Sanja Ranogajec, prof.

Lorena Pažameta, 2. c: Evgenij Onjegin (monolog iz romana A. S. Puškina), mentorica: Ivana Barlović, prof.

Lana Vuzem, 2. a: Nisam ti rekla (monolog iz romana Rosie Kugli), mentorica: Dunja Belošević, prof.

1. kategorija skupnih scenskih nastupa:

V Europu i nazaj  (dramsko-scenska igra), prema vlastitom tekstu dramske skupine; mentorica Ivana Barlović, prof.

Glume: Tina Gmajnić, 4.a

Mateja Hrček, 4.a

Ana Hršak, 4.a

Klaudija Vincelj, 4.a

Tehnička podrška: Matej Zubić, 2.c

Čestitamo svim sudionicima!!

Fotografije sa smotre pogledajte u galeriji.

objavio: Krešimir Dunaj   datum: 21. 2. 2018.