UPISNI POSTUPCI

Poštovani roditelji i učenici - kandidati za upis u prvi razred!

U sklopu provođenja upisnog postupka u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.  sve upisne aktivnosti moći će se odraditi elektroničkim putem ili osobno.

Od 8. do 22. srpnja omogućeno je prijavljivanje obrazovnih programa. Preporučamo da pažljivo definirate prioritete.  Ako prilikom prijave obrazovnih programa želite odabrati strani jezik koji niste učili najmanje četiri godine u osnovnoj školi, škola će provjeriti znanje tog stranog jezika 14. srpnja 2020. u 10 sati pismenim ispitom za koji je prijava moguća putem NISpuSŠ-a.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka 25. srpnja 2020. učenici će steći pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojem se nalaze u sklopu upisne kvote.

Upisnicu dostupnu na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr) potrebno je ispisati i  potvrditi vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika.  Učenicima koji nisu u mogućnosti ispisati upisnicu, to će biti omogućeno u školi na dan dolaska na upis.

Upisnici je potrebno priložiti ostale dokumente važne za upis:

1. Dokumente o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis

Za upis u programe za zanimanje tehničar za računalstvo i tehničar za mehatroniku

- liječnička svjedodžba medicine rada

Za upis u programe za zanimanje komercijalist i hotelijersko-turistički tehničar

- potvrda školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti

Za upis u program za CNC operatera

– liječnička svjedodžba medicine rada

Za upis u programe obrazovanja za vezane obrte (JMO)

- liječnička svjedodžba medicine rada

• ugovor o naukovanju
  1. Dokumente kojima učenik ostvaruje pravo na izravan upis, dodatni bod i dr.

Potpisanu upisnicu i ostale dokumente moguće je dostaviti osobno ili elektroničkim putem:

1. osobno, dolaskom u školu od 11 do 15 sati  od ponedjeljka do srijede 27. do 29. srpnja

1. elektroničkim putem  od 27. do 29. srpnja skenirano ili fotografirano na e-adresu srednja.krapina@skole.hr.

Upisnicu i ostale dokumente elektroničkim putem može dostaviti samo roditelj/skrbnik.

Naslov (predmet) poruke:

• upisati naziv programa koji učenik upisuje i ime i prezime učenika (npr. Frizer – Ana Anić)

Sadržaj poruke

- u e-poruci roditelj/skrbnik je dužan dostaviti svoj osobni kontakt (broj mobitela, telefona)

- učenik se u e-poruci može izjasniti o  fakultativnoj i izbornoj nastavi:

• Nastava za njemačku jezičnu diplomu – svi učenici upisani u gimnazijske ili četverogodišnje strukovne programe
  • Talijanski ili Ruski jezik – učenici upisani u jezičnu gimnaziju
  • Drugi strani jezik – učenici upisani u prirodoslovno-matematičku gimnaziju

Originalnu dokumentaciju poslanu elektroničkim putem učenici će dostaviti u školu na prvi nastavni dan - 7. rujna 2020. godine.

Učenik je upisan u prvi razred Srednje škole Krapina nakon što potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na Upisnici (koju preuzima u NISpuSŠ-u) i dostavi je zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom elektroničkim putem ili osobno u školu do 29. srpnja do 15 sati.

Zbog specifične epidemiološke situacije, osobito za programe u kojima se dostavlja samo upisnica, preporučamo dostavu dokumentacije elektroničkim putem na adresu srednja.krapina@skole.hr.

Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2020./2021. možete pronaći na web stranici škole.

Pojedinačne upite za dopunske informacije možete nam poslati putem adrese e-pošte upisi@ss-krapina.skole.hr.

Dobro došli u Srednju školu Krapina! Očekujemo vas s radošću.

objavio: Mirjana Laginja   datum: 9. 7. 2020.