Zlato ove godine zasluženo dolazi u Krapinu

Srednja škola Bedekovčina bila je domaćin Županijskog natjecanja Krapinsko – zagorske županije u rukometu, u konkurenciji srednjih škola. Naš Grad predstavljala je Srednja škola Krapina, koja je svrstana u skupinu B sa nositeljem i favoritom Gimnazijom Antun Gustav Matoš iz Zaboka, te Srednjom školom Zlatar. Klikom na "Opširnije" pročitajte s kolikim je uspjesima naša škola zasluženo osvojila zlatnu medalju! Čestitamo našim igračima i voditelju momčadi!

Skupinu A, činile su Srednja škola Konjščina, Srednja škola Pregrada i Srednja škola Bedekovčina. Prvu utakmicu u skupini, Srednja škola Krapina otvorila je sa Srednjom školom Zlatar, te dominantno krenula u utakmicu prezentirajući dosadašnji višemjesečni rad. Utakmica je završila 14:4 u korist Srednje škole Krapina.

Uslijedila je druga i najzanimljivija utakmicu po skupinama između škola Srednje škole Krapina i Gimnazije Zabok. Kako je vrijeme utakmice teklo, tako je i privid favorita Gimnazije Zabok, polako nestajao. Srednja škola Krapina odnosi pobjedu 18:11.

U polufinalu, Srednja škola Krapina susrela se sa drugoplasiranom momčadi iz skupine A, Srednjom školom Pregrada, dok su drugi polufinalni par činile drugoplasirana iz skupine B Gimnazija Zabok i prvo plasirana iz skupine A, Srednja škola Konjščina. Bile su to uvertire za vrlo kvalitetno finale.

Srednja škola Krapina savladala je Srednju školu Pregrada, a Gimnazija Antun Gustav Matoš, Srednju školu Konjščina. Finalna utakmica pružila je gledateljima i nastavnicima uživanje kako priliči finalu. Srednja škola Krapina imala je veliki motiv donijeti u Grad Krapinu zlatnu medalju nakon dugo godina posta. Čvrsta i kvalitetna obrana sa kvalitetnom potporom vratara u ključnim trenucima, odnijeli su pobjedu nad Gimnazijom Zabok 11:9 i donijeli zasluženo zlato u Krapinu.

Valja napomenuti da je Srednja škola Konjščina pobjedila za treće mjesto Srednju školu Pregrada. Ovim prvim mjestom, Srednja škola Krapina, izborila je poluzavršnicu Državnog prvenstva, koje će se održati 02.04.2014. u Ivanić-Gradu.

Za Srednju školu Krapina nastupili su:

1. Igor Križanec, 4. AT razred
  2. Mihael Klarić, 4. AT razred
  3. Mario Lipnjak, 4. AT razred
  4. Luka Krkalo, 4. BT razred
  5. Božidar Očko, 4. BT razred
  6. Vanja Puljko, 4. BT razred
  7. Marko Ružak, 4. BT razred
  8. Božidar Vrhovec, 4. BT razred
  9. Filip Hanžić, 4. C razred
  10. Denis Lamot, 4. C razred
  11. Juraj Semenić, 4. C razred
  12. Patrik Ilić, 4. D razred
  13. Mario Leljak, 4. D razred

Voditelj momčadi: Franjo Rozijan, mag.cin.

objavio: Krunoslav Kranjčec   datum: 24. 3. 2014.