Obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti

-klikom na "opširnije" možete detaljnije pročitati vijest

I ove školske godine, Srednja škola Krapina uključila se u obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti. U periodu od 15. studenoga do 15. prosinca, u našoj školi  održane su brojne aktivnosti kojima se učenike,  roditelje i nastavnike nastojalo upozoriti na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti te ih potaknuti  na aktivnu borbu protiv ovisnosti.

Osim što su se na satovima razrednih odjela održavale radionice na temu borbe protiv ovisnosti, u našoj školi je 2. prosinca 2014. održana edukacija vršnjačkih edukatora u organizaciji Volonterskog centra Zagreb, udruge Cedar iz Zagreba i SŠ Krapina.  Riječ je o edukaciji učenika završnih razreda srednje škole s područja cijele Krapinsko –zagorske županije, a koji su se tom prigodom educirali za provođenje radionica u sklopu projekta Zdravo! kojim se promoviraju bezalkoholne navike mladih.  Radionice, namijenjene učenicima od 1. do 3. razreda,  vršnjački edukatori će provoditi u drugom polugodištu.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti, učenici su se bavili i temom ovisnosti o internetu.  Za učeničke naše škole, predstavnici udruge Pragma održali su radionicu pod nazivom „Mladi i ovisnost o internetu i društvenim mrežama“. Radionicama, koje su se održale 11. prosinca, su prisustvovali učenici 1.bt, 2.d i 2.c razreda.

Za roditelje učenika prvih razreda, održano je predavanje na temu „Alkohol i mladi“.  I dok su se roditelji učenika prvih razreda informirali o utjecaju roditelja i ostalih čimbenika iz okoline na formiranje stavova i izbor oblika ponašanja mladih vezano uz bezalkoholne navike, za roditelje učenika drugih razreda održano je predavanje na temu „Kockanje i klađenje“.

U suradnji Društva Naša djeca Krapina, Gradskog Društva Crvenog Križa Krapina i Srednje škole Krapina,  obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti u našoj školi je završilo premijerom odgojne drame za mlade  „Slobodan pad“ te radionicom za učenike na temu „Istine i legende o ovisnostima“. Odgojne drama na temu prevencije ovisnosti polučila je veliki interes učenika i roditelja, koje su oduševili mladi glumci: Martin Grđan, Deni Hršak, Nikola Jokić, Dina Leško, Dea Presečki, Jan Puljko, Dorotea Rukav, Ivana Strmečki, Dora Štrok i Ana Vidović. Naravno, sve pohvale su zaslužile i voditeljice projekta Gordana Kučinić (Dramska radionica Vrtuljak DND Krapina) i Valentina Klasiček (GDCK Krapina).

objavio: Krešimir Dunaj   datum: 17. 12. 2014.